vrijgesteld van btw
Voor leden met een abonnement Praktijkondersteuning is deze bijeenkomst te volgen als onderdeel van het abonnement.
Planning
| Locatie | Startdatum | Begin- en eindtijd | Beschikbaarheid | |
| Digitaal klaslokaal | di. 8 juni 2027 | 09:30 - 13:00 | Beschikbaar | Inschrijven |
Overzicht
Dit is deel 4 van de serie Communicatie en gedrag van cliënten bekeken vanuit de Transactionele Analyse. Aan de hand van begrippen uit de Transactionele Analyse onderzoekt docent Willemijn van Strien hoe je communicatie, gedrag en dynamiek tussen cliënten beter kunt herkennen en begrijpen. In elke bijeenkomst wordt een ander thema uit de scheidingspraktijk behandeld.
De vijf bijeenkomsten vormen een samenhangende reeks, maar zijn ook afzonderlijk te volgen. Voor de afsluitende Masterclass gespreksvoering geldt als voorwaarde dat je – binnen deze reeks of in de afgelopen jaren – ten minste twee van de vier digitale klaslokalen hebt gevolgd, of dat je anderszins bekend bent met begrippen uit de Transactionele Analyse.
• 27 oktober 2026: Grondbeginselen TA / Persoonlijk leiderschap (digitaal klaslokaal van 3 uur)
• 1 december 2026: Cliënten begeleiden vanuit systemisch perspectief (digitaal klaslokaal van 3 uur)
• 6 april 2027: Ken U zelve! Omgaan met allergieën (digitaal klaslokaal van 3 uur)
• 8 juni 2027: Ik en de ander (digitaal klaslokaal van 3 uur)
• 12 oktober 2027: Masterclass gespreksvoering (hele lesdag op onze leslocatie in Hoevelaken)
Programma
Op basis van de cursus Ken U Zelve en Transactionele Analyse (persoonlijk leiderschap) waar we vooral geleerd hebben hoe we zelf in elkaar zitten, gaan we nu onder andere kijken naar relatiepatronen bij cliënten en hoe deze zijn ontstaan. En naar patronen die cliënten eerst dienen, maar hen daarna in de weg zitten. We weten nu wat van ons is en wat van de ander in het conflict.
In deze cursus gaan we onderzoeken welke Psychologische Spelletjes tussen (ex-)partners worden gespeeld. Hoe zij in patronen terechtkomen, waarom, en waarom deze zo moeilijk te doorbreken zijn.
“Wat heb ik nou altijd weer aan/van die ander te leren?”
Deze patronen komen we regelmatig tegen aan de mediationtafel.
Door het vermogen of eerst naar jouzelf als professional te kijken en daarna uit te reiken naar een client kan je zuiverder communiceren en makkelijker ingrijpen als cliënten onderling blijven vastlopen.

Docenten
Drs. W. (Willemijn) van Strien
Voor wie?
Deze cursus richt zich op (scheidings)professionals met een HBO/WO werk- en denkniveau. Er is geen specifieke vooropleiding nodig. Er is geen voorbereiding nodig voor deze cursus.
PE Punten
|
| MfN |
|
| RB |
| ADR |
Na deelname aan de cursus stellen wij jou als bewijs van deelname een certificaat ter beschikking. Het certificaat kun je gebruiken om op eigen verzoek PE punten voor ADR, NOAB, KNB of VMN aan te vragen.
NOvA
Aan de hand van artikel 4.4 van de Verordening op de advocatuur kun je zelf beoordelen of een cursus voldoet aan de voorwaarden voor puntwaardigheid. De praktijk leert dat opleidingen van de Scheidingsdeskundige daaraan voldoen.
Kosten
Deze cursus duurt 3,5 uren en de kosten bedragen € 275 vrijgesteld van BTW. Deze kosten zijn all-in en inclusief eventuele arrangementskosten zoals een lunch of diner. Bij online cursussen is een arrangement voor lunch of diner niet van toepassing.
Voor leden met een abonnement Praktijkondersteuning is deze bijeenkomst te volgen als onderdeel van het abonnement.
Heb je hulp nodig?
Heb je een vraag over een van onze opleidingen of ben je nog niet helemaal zeker van je keuze? Neem contact met ons op.
074-3032642 Stuur een berichtAanmelden voor deze opleiding
Lijkt de opleiding Ik en de ander (vaardigheden) je wat en wil je je graag aanmelden? Klik dan op onderstaande button.
Direct inschrijvenWaarom kiezen voor De Scheidingsdeskundige?
Al ruim 10 jaar een betrouwbare partner voor professionals die betrokken zijn bij scheidingen
Praktijkgericht, deskundig en betrokken
Door samenwerking verbeteren we de kwaliteit van scheidingsbegeleiding in Nederland


